9 vecí, ktoré sa stanú ak si začneš nosiť svoju eko slamku

9 vecí, ktoré sa stanú ak si začneš nosiť svoju eko slamku

Človek by povedal, že najlepší spôsob ako zabrániť odpadu z jednorazových plastových slamiek je jednoducho slamku vždy odmietnuť. Potom som si však spomenula, ako rada sŕkam mojito alebo ako zbožňujem mladý kokos, keď cestujem. A čo tak kávička so šľahačkou? Bez slamky by to bola výzva a tak som sa rozhodla aj ja zaobstarať si svoju ekologickú slamku. Toto je 9 vecí, ktoré zažije asi každý, kto sa rozhodne povedať stop plastovým slamkám a zaobstará si ekologickú verziu.

Voda na Zemi

Voda na Zemi

Voda je chemická látka, ktorá je nevyhnutná pre všetky známe formy života. Je zložená z chemických prvkov vodíka a kyslíka a existujúca v plynných, kvapalných a pevných skupenstvách. Je to jedna z najpočetnejších a najdôležitejších zlúčenín. Voda je tekutina bez chuti a bez zápachu. V malom množstve sa zdá, že voda je bezfarebná, ale voda skutočne má vnútornú modrú farbu

Korok namiesto kože

Korok namiesto kože

Korok je úžasný materiál, ktorý sa používa nielen v stavebníctve a ako zátka do obľúbeného vínka, ale aj ako ekologická alternatíva ku koži v módnom priemysle. Prečo si vybrať korok namiesto kože? Koža sa dnes už nedá považovať za ekologický materiál.

Zobraziť 1 - 3 z 3 položiek